PROJEKT



Witaj na witrynie projektu "Młodzi-Aktywni-Kreatywni"

Młodzi-Aktywni-Kreaktywni - wybory do Młodzieżowej Rady Gminy w SP w Bystrej

21 grudnia 2017 r. w SP w Bystrej odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Kandydatami do MRG byli uczniowie klasy II Gimnazjum realizujący projekt "Młodzi-Aktywni-Kreatywni":
1. Zofia Adamkiewicz
2. Szymon Krupa
3. Kacper Tokarz
4. Justyna Wójcik

Uprawnionych do głosowania było łącznie 97 uczniów. W głosowaniu wzięło udział 87 osób. Po podliczeniu wszystkich głosów Komisja Wyborcza w składzie: Zuzanna Orzechowska, Wiktoria Chowaniec i Kamil Trześniak ogłosiła, że szkołę naszą reprezentować będą Justyna Wójcik (37 głosów) i Szymon Krupa (34 głosy).

Zdjęcia>>SP w Bystrej - wybory do MRG

Młodzi-Aktywni-Kreaktywni - podsumowanie projektu

12 grudnia 2017 r. w SP w Klęczanach odbyło się oficjalne podsumowanie projektu Młodzi-Aktywni-Kreatywni. W uroczystości podsumowującej wzięły udział wszystkie grupy projektowe z Gminy Gorlice i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście. W części oficjalnej omówiono wszystkie inicjatywy zrealizowane w ramach projektu, wręczono certyfikaty oraz podziękowania. Imprezę zakończył spektakl „Imieniny Babci Anieli”. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się spotkanie przy herbacie i słodkim poczęstunku.

Zdjęcia>>Podsumowanie projektu MAK

"Dominikowice w obiektywie" - zadanie projektowe MAK młodzieży z Dominikowic

W ramach projektu MAK, grupa młodzieży z Dominikowic w składzie: Joanna Przybyłowicz, Karolina Miarecka, Kamila Kędzior, Magdalena Duda, Aleksandra Ziemba, Michał Piecuch, Michał Puścizna, Hubert Gogola (kl.II G), Michał Hajduk (kl.VII), przygotowała film promujący wieś "Dominikowice w obiektywie". Opiekę nad całością przedsiewzięcia sprawowała pani Agata Wszołek.

Obejrzyj film>>Dominikowice w obiektywie

Projekt Młodzi-Aktywni-Kreatywni - debata w Szkole Podstawowej w Bystrej.

Organizatorzy debaty w Szkole Podstawowej w Bystrej, przeprowadzonej ramach projektu MAK, przedstawili szczegółowy protokół spotkania.
Protokół z debaty „Młodzi – Aktywni – Kreatywni” z dnia 16 listopada 2017 r. zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Bystrej

Porządek zebrania:
1. Powitanie mieszkańców Bystrej oraz uczestników debaty.
2. Przedstawienie prezentacji dotyczącej działań podjętych przez młodzież.
3. Wyjaśnienie celu debaty.

Czytaj więcej>>Wydarzenia
Zdjęcia>> Facebook.com/projektMAK

Projekt Młodzi-Aktywni-Kreatywni - debata w Szkole Podstawowej w Szymbarku.

Organizatorzy debaty w Szkole Podstawowej w Szymbarku, przeprowadzonej ramach projektu MAK, przedstawili szczegółowy protokół spotkania.
Protokół z debaty „Młodzi – Aktywni – Kreatywni” z dnia 15 listopada 2017 r. zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Szymbarku

Porządek zebrania:
1. Powitanie mieszkańców Szymbarku oraz uczestników debaty.
2. Przedstawienie prezentacji multimedialnej dotyczącej działań podjętych przez młodzież.
3. Wyjaśnienie celu debaty.

Czytaj więcej>>Wydarzenia
Zdjęcia>> Facebook.com/projektMAK

MAK - podsumowanie projektu w Szkole Podstawowej w Szymbarku

Więcej>>Obejrzyj prezentację

Projekt Młodzi-Aktywni-Kreatywni - debata w Szkole Podstawowej w Kobylance.

Organizatorzy debaty w Szkole Podstawowej w Kobylance, przeprowadzonej ramach projektu MAK, przedstawili szczegółowy protokół spotkania.
Protokół z debaty „Młodzi – Aktywni – Kreatywni” z dnia 14 listopada 2017 r. zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Kobylance

Porządek zebrania:
1. Przemówienie prowadzącego – p. Aleksandra Kalisza: powitanie mieszkańców Kobylanki oraz uczestników debaty. Przedstawienie się zebranych gości.
2. Przedstawienie prezentacji dotyczącej działań podjętych przez młodzież.
3. Praca w grupach – omówienie podanych zagadnień.

Czytaj więcej>>Wydarzenia
Zdjęcia>> Facebook.com/projektMAK

MAK - podsumowanie projektu w Szkole Podstawowej w Kobylance

Więcej>>Obejrzyj prezentację

Spotkanie z panem Jerzym Mikosem

W środę odbyło się spotkanie z panem Jerzym Mikosem - opiekunem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bieczu.
Na spotkanie przybyli przedstawiciele młodzieży wszystkich grup projektowych MAK oraz ich opiekunowie. Dzięki temu spotkaniu wiemy już na czym polega działalność młodzieżowych rad.

Pan Jerzy Mikos przedstawił działania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bieczu oraz odpowiedział na kilka pytań nurtujących młodych MAKów. Wkrótce i oni utworzą Młodzieżową Radę Gminy.

Katarzyna Jagielska-Liana

Zdjęcia>>Facebook.com/projektMAK

Projekt Młodzi-Aktywni-Kreatywni - inicjatywa młodzieży z Ropicy Polskiej.

Międzypokoleniowa Tkalnia Kultury to efekt zaangażowania się młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej w projekt Młodzi-Aktywni-Kreatywni. Chcąc wyjść z inicjatywą nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale również do społeczności z naszej wioski uczniowie: Wiktoria Bugno, Paulina Wal, Kacper Chrząścik, Amelia Korpacka, Zuzanna Krok, Dagmara Chudek, Jan Kruk i Karol Ziaja, postanowili przygotować międzypokoleniowe spotkanie.

Czytaj więcej>>Wydarzenia

Zdjęcia>>Facebook.com/projektMAK

"Imieniny Babci Anieli" - tradycja i współczesność

W niedzielę 22 października o godz. 15.00 - w sali sportowej SP w Klęczanach - odbyła się długo oczekiwana premiera spektaklu „Imieniny Babci Anieli”. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach projektu MAK, adresowanego do młodzieży gimnazjalnej szkół Gminy Gorlice, a realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klęczany „Jaskółka”. Inscenizacja zgromadziła na sali różnorodną widownię.

Czytaj więcej>>Wydarzenia

Zobacz film>>"Imieniny Babci Anieli"

Zdjęcia>>Galeria

"Kącik Szkolnego Uśmiechu" - inicjatywa gimnazjum w Symbarku

W ramach projektu Młodzi-Aktywni-Kreatywni postanowiliśmy stworzyć w naszej szkole takie miejsce, gdzie młodzież mogłaby spędzać miło i spokojnie czas na przerwach. Do tej pory czegoś takiego brakowało. Wymagało to dużego wkładu pracy, ale udało się. Mamy „Kącik Szkolnego Uśmiechu”, który mieści się na górnym holu nowego segmentu dydaktycznego. W pracy nad nim liczyła się nie tylko pomysłowość, ale i pracowitość.

Czytaj więcej>>Wydarzenia

Zdjęcia>>Galeria

Logotyp szkoły, "Poznaj z nami Zagórzany" (questing) - inicjatywy gimnazjum w Zagórzanach

Zdjęcia>>Galeria

"Bajkowo z przedszkolem" - inicjatywa grupy MAK ze SP w Stróżówce

We czwartek 19 X odbył się festyn przygotowany dla dzieci z przedszkola w Stróżówce. Organizatorami imprezy "Bajkowo z przedszkolem" byli członkowie grupy MAK (MŁODZI-AKTYWNI-KREATYWNI) z miejscowej szkoły pod opieką pana ROBERTA ROMAŃCZYKA. Kilkugodzinna zabawa rozpoczęła się od wizyty najstarszej grupy przedszkolaków w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce.

Czytaj więcej>>Wydarzenia

Zdjęcia>>Galeria

"Bezpieczna Bystra" - inicjatywa grupy MAK ze SP w Bystrej

22 października miał miejsce finał akcji „Bezpieczna Bystra” podopiecznych pani Iwony Warzyckiej-Tokarskiej. Uczniowie postanowili postawić na bezpieczeństwo w swojej miejscowości. Głównym celem było więc propagowanie znajomości numerów alarmowych oraz specyfiki pracy straży pożarnej, ratownictwa i policji. Młodzi aktywiści zaprosili przedstawicieli OSP Bystra, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Powiatowej Policji w Gorlicach oraz wykwalifikowanego ratownika medycznego.

Czytaj więcej>>Wydarzenia

Zdjęcia>>Galeria

5 X 2017 r. - Od MAC-a do Strażaka - prezentcja zadania projektowego

W dniu 5 października 2017 r., w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Klęczanach odbyła się prezentacja przedsięwzięcia „Od MAK – a do Strażaka”, w ramach projektu Młodzi – Aktywni – Kreatywni. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Klęczany „Jaskółka” przy wsparciu finansowym MINISTERSTWA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ w ramach PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH.

Czytaj więcej>>Wydarzenia

Zdjęcia>>Galeria

22 X 2017 r. -"Imieniny Babci Anieli" - przedsięwzięcie w ramach projektu MAK

W ramach projektu MAK, 22 października 2017 r. o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Klęczanach zostanie wystawiony spektakl wielopokoleniowy "Imieniny Babci Anieli". W przestawieniu wystąpi młodzież, nauczyciele i przedstawiciele społeczności lokalnej. Opiekę nad całością przedsięwzięcia sprawuje pani Edyta Duran. Serdecznie zapraszamy!

Program imprezy>>Plakat

Rodzinny Dzień Sportu w Kobylance

W niedzielę, 1 października 2017 r., odbył się przy Szkole Podstawowej w Kobylance Rodzinny Dzień Sportu. Organizatorem imprezy była grupa uczniów miejscowego gimnazjum: Aleksandra Osikowicz, Dorota Mazur, Karolina Brej, Martyna Markowicz, Paweł Bober, Jan Dusza i Maciej Gąsior. Opiekunem grupy jest pani ANNA SOŁTYS-DEDA. Młodzież ta uczestniczy w gminnym projekcie „Młodzi – Aktywni – Kreatywni”.

Czytaj więcej>>Wydarzenia

Zdjęcia>>Galeria

Wycieczka do Warszawy

W dniach 26 i 27 września 2017 roku wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych szkół Gminy Gorlice - biorący udział w projekcie MAK - uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pobyt w stolicy był bardzo udany. Młodzież zwiedziła gmach Sejmu, Centum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego. Gimnazjaliści spacerowali po Starym Miaście i Łazienkach Królewskich obejrzeli również najcennniesze zabytki Warszawy.

Zdjęcia>>facebook/projektMAK

Projekt
Młodzi – Aktywni – Kreatywni
realizowany przez
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Klęczany „Jaskółka”

przy wsparciu finansowym
MINISTERSTWA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
w ramach PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH

Cel projektu
Zwiększenie aktywnego i konstruktywnego uczestnictwa młodzieży i społeczności lokalnych Gminy Gorlice w życiu społecznym i publicznym
Adresaci projektu

63 uczniów gimnazjów Gminy Gorlice chcących zaangażować się w działania na rzecz lokalnego środowiska oraz 12 osób dorosłych pracujących z młodzieżą Gminy Gorlice oraz mieszkańcy Gminy, przedstawiciele lokalnych władz, szkół, instytucji i kulturalnych, radni, media, przedstawiciele organizacji pozarządowych, młodzież, seniorzy

Działania prowadzące do osiągnięcia celu projektu:
Uczniowie:
  • poprzez 2-dniowy trening kompetencji społecznych i obywatelskich prowadzony innowacyjnymi metodami młodzież pozna metodę pracy projektowej, nauczy się diagnozować, planować i organizować inicjatywy ze społecznością lokalną, rozwinie umiejętności komunikacji i współpracy (CZUDEC I gr. 20 – 21 czerwca 2017,
    II gr. 21 - 22 czerwca 2017).
  • podczas realizacji własnych inicjatyw obywatelskich (LIPIEC – PAŹDZIERNIK 2017), tworzonych w odpowiedzi na potrzeby lokalne, angażujących mieszkańców, młodzi ludzie będą mieć możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.
  • podczas wyjazdu do Krakowa (PAŹDZIERNIK 2017) młodzi ludzie spotkają się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, poznają media (radio i telewizję) oraz spotkają się z Młodzieżową Radą, która pokaże jak wygląda ich działalność i na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu.
  • podczas 2 – dniowej wizyty w Warszawie (26 – 27 WRZEŚNIA 2017) uczniowie poznają pracę Sejmu, wezmą udział w Warsztatach poprowadzonych przez Fundację Batorego
Dorośli pracujący z młodzieżą:
  • poprzez 2 – dniowe szkolenie (24 – 25 MAJA 2017 w godz. 13.00 do 18.30) podniosą swoje kompetencje z zakresu wykorzystania twórczych narzędzi w edukacji obywatelskiej młodzieży.
Mieszkańcy Gminy:
  • zostaną zaproszeni do uczestnictwa w inicjatywach młodzieży,
  • wezmą udział w debatach (LISTOPAD 2017) prowadzonych aktywnymi metodami, podczas których młodzież zaprezentuje rezultaty projektu i poruszy temat możliwości jeszcze większego zaangażowania wspólnoty lokalnej w życie publiczne.

Efektem końcowym projektu będzie powołanie Młodzieżowej Rady Gminy (LISTOPAD – GRUDZIEŃ 2017) - instytucji, która zapewni młodzieży udział w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.

Czytaj więcej...

Webdesign by REVOLWEB

© NeoLab Laboratorium 2011