MENU
Szkoła Podstawowa w Klęczanach pozyskała drugą mobilną pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów, punktu dostępu do Internetu oraz szafy mobilnej na sprzęt.
Jest to wygrana w piątej edycji cyklu spotkań OSERegio, które odbywają się w wielu miastach Polski. Ich celem jest popularyzacja projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej OSE oraz wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie wykorzystywania nowych technologii w procesie kształcenia. 15 listopada 2019 r. forum zorganizowano w salach konferencyjnych Parku Przemysłowo-Technologicznego w Częstochowie.
NASK dla wszystkich rejestrujących się na konferencję OSERegio przewidział dodatkowy konkurs, w którym nagrodą jest mobilna pracownia. Ta osoba, która podczas rejestracji rozwiąże poprawnie - i w jak najkrótszym czasie - test wiedzy o OSE i cyberbezpieczeństwie wygrywa dla swojej szkoły dodatkową pracownię.
SP w Klęczanach reprezentowała p. Bożena Cetnarowicz-Mańka, nauczycielka informatyki. Bardzo się cieszymy, że tym razem wygrana przypadła naszej szkole!
Konferencja w Częstochowie przygotowana została w nowoczesny i profesjonalny sposób. Uczestnicy mogli zobaczyć sprzęt najnowszych technologii. Atmosferę forum podkreślała odpowiednio oprawa muzyczna i wizualna oraz styl prowadzenia konferencji (prezenter TV Tomasz Wolny).
W Forum OSEregio w Częstochowie wzięli udział: Bartłomiej Klinger, zastępca dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Jacek Szczotka, zastępca Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Tomasz Łukawski, dyrektor ds. ekosystemu OSE.
„Jako OSE chcemy tworzyć nie tylko światłowód w szkole, to jest jedynie pierwszy krok, który wykonamy. Zależy nam na tym, żeby nauczyciele potrafili wyciągnąć nasze dzieci z obszaru płytkiej rozrywki, żeby one zobaczyły, że za tą technologią jest mnóstwo rzeczy, których się mogą nauczyć, są talenty, które mogą rozwinąć, są umiejętności, które mogą potem wykorzystać w pracy czy w codziennym życiu” – powiedział Bartłomiej Klinger.
Organizatorzy zaprosili uczestników spotkania do multimedialnej zabawy, podczas której padały odpowiedzi na pytania, związane z postrzeganiem cyfrowego świata przez młodych ludzi. Było to wstępem do debaty „Uczeń w cyfrowym świecie”, w której wzięli udział m.in. eksperci NASK. Dyskutowali oni o wyzwaniach dla edukacji w świecie cyfrowym, w tym szczególnie o bezpieczeństwie uczniów. Częstochowskie forum było okazją do wręczenia kolejnych nagród w konkursie #OSEwyzwanie. Bony na mobilne pracownie multimedialne otrzymało 69 śląskich dyrektorów szkół. Po przerwie odbyły się warsztaty dotyczące nowych trendów i wyzwań w kontekście bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online, myślenia programistycznego i nowych technologii w edukacji.
Dla uczestników forum przygotowano stoiska informacyjne OSE, OSE Hero, MEN, mLegitymacje, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Bezpieczeństwo w OSE, Profil Zaufany wraz z publikacjami, plakatami oraz pamiątkowymi gadżetami.
OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) na swojej platformie ose.gov.pl ogłosiła kolejny konkurs dla uczniów i nauczycieli.
Tym razem jest to konkurs „Smartfon w książce czy książka w smartfonie? Pomysł–Projekt–Inspiracja”
Warto wziąć w nim udział!
B. C-M
Źródło; fot.: https://www.facebook.com/OSEheropl/posts/